stamp-1415724_640

Страхова компанія «Інтер-Плюс» додала до свого страхового портфелю ліцензію на обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса (розпорядження 2542 Нацкомфінпослуг).

Порядок і правила проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 624 від 19 серпня 2015 р. Згідно цієї постанови, договір страхування повинні укладати приватні нотаріуси під час вчинення ними нотаріальних дій та здійснення функцій державного реєстратора прав на нерухоме майно, відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Страховим випадком є заподіяння третім особам майнової шкоди внаслідок вчинення незаконних дій або недбалості страхувальника під час вчинення ним нотаріальних дій, що мало місце в період дії договору обов’язкового страхування.

Страхова сума встановлюється за згодою сторін, але не може бути меншою, ніж тисяча мінімальних розмірів заробітної плати, тобто наразі це 3 200 000,00 гривень.

Максимальний розмір страхового тарифу з розрахунку на один рік страхування становить:

  • 0,3 відсотка страхової суми, якщо договором обов’язкового страхування не передбачається встановлення франшизи, що дорівнює 9 600,00 гривень;
  • 0,1 відсотка страхової суми, якщо договором обов’язкового страхування передбачається встановлення франшизи, наразі 3 200,00 гривень.

Розмір франшизи (частини збитків, що не відшкодовується страховиком) визначається за згодою сторін у договорі обов’язкового страхування, але не може перевищувати 5 відсотків розміру страхової суми.

Договори страхування укладаються строком не менш як на один рік.