фото екоЖурнал «СК» зустрівся з Оленою Чупиркіною, Головою Правління СК «Інтер-Плюс», щоб поговорити. Думаєте, про страхування? Ні, про корисні звички, які міняють світ.

Публікація в журналі “Страховий Клуб” 2020

Олена Чупиркіна розповіла нам про концепцію Zero Waste, яку співробітники компанії домовилися втілювати разом у життя, а також запрошують приєднатися до неї своїх клієнтів.

Zero Waste – «нуль відходів» – передбачає свідоме споживання і бережливе ставлення до природних ресурсів. Це 5 простих правил, відомих як 5R:

Refuse — відмова від усього одноразового і не потрібного.

Reduce — зменшення споживання.

Reuse/Repurpose — повторне використання.

Recycle — переробка відходів.

Rot — компостування органіки.

Просто «економити» і переробляти відходи вже недостатньо. Як можна заощадити ресурси, зменшити виробництво? Дещо кожен з нас може зробити самостійно вже сьогодні. І власними  зусиллями допомогти врятувати нашу прекрасну планету, зберегти її дива для наших дітей.

Починаємо з себе. Менше робимо покупок – менше непотрібних, одноразових та неякісних речей, які невдовзі опиняться на звалищі. Предметам, які більше не придатні до свого цільового використання, легко знайти альтернативне призначення. Знов і знов, аж поки дійсно настає час відправити їх на переробку. Треба робити все можливе, аби наше сміття не потрапило на звалище!

Zero Waste – це моральна, економічна, ефективна глобальна ціль, направлена на зміну способу життя людей і створення стійких природних циклів, де всі надлишкові матеріали можуть стати ресурсами, а не сміттям.

В «Інтер-Плюс» разом із екоспеціалістами розробили 10 кроків до свідомого споживання, з якими можна ознайомитися на сайті компанії.

Перш за все, необхідно обрати для себе одну екозвичку, щось таке, що виконати буде найлегше. Поступово додавати наступні корисні звички. Наприклад, найпростіший крок – придбати велику екоторбу, яка замінить поліетиленові пакети в супермаркетах. А також багаторазові сіточки для овочів, щоб не користуватися маленькими пакетиками, не міцними і з того ж поліетилену.

Не всі ще знають, що “паперовий” стаканчик насправді таким не є. Пластик, який він містить, вступає в реакцію з гарячими напоями і, потрапляючи в організм – отруює людину. Ніде в світі не переробляються пластикові соломинки. 5 хвилин користування, а розкладатись кожна буде ще 300-500 років.

Дійсно небезпечні – вологі серветки, які ховаються в кожній сумочці. Це пластик, що не перероблюється і не розкладається, вони містять хімікати, які отруюють землю і тварин… До речі, бактерії вони не вбивають, а навпаки – поширюють.

Ще одна із корисних екозвичок – купувати все без упаковки, а там, де без неї не обійтись – обирати матеріали, які підлягають переробці – скло і метал.

Часто ми купуємо туалетний папір зі 100% целюлози або лише з додаванням вторинної сировини – це значить, що не одне дерево спиляли. Обирайте папір з макулатури!

Прості речі, знайомі з дитинства – вимикайте воду, коли чистите зуби чи відмиваєте бруд з тарілок. Вимикайте світло, коли виходите з кімнати. Відключайте всі електроприлади, коли ними не користуєтесь, навіть з розетки.

Подбайте про належну утилізацію своїх небезпечних відходів. Лампи, термометри, батарейки та медичні відходи слід здавати в спеціальні пункти прийому.

Ті, хто тільки починає жити за концепцією Zero Waste, спочатку здивовані, що сміття вже не треба виносити щодня! Маємо надію, що саме слово «сміття» колись перестане бути актуальним. Тепер все це – дуже цінна вторинна сировина! Адже все, що має лишитись, – це продукти, які підлягають повторному використанню чи переробці. А органічні залишки перетворюються на компост.

В даний момент вже багато компаній зайнялися виготовленням екопродукції й асортимент постійно розширюється. Ви навіть не уявляєте, що зубна щітка може бути з бамбуковою ручкою і натуральною щетиною, а нитка для чищення зубів не з синтетичного матеріалу, а також з натурального, міцного і гіппоалергенного. І такі лайфхаки відкривати для себе навіть цікаво.

Слід лише розпочати і ви побачите, що жити за концепцією «нуль відходів» зовсім не складно!

Давайте жити усвідомлено: вдихати чисте повітря, пити чисту воду, а головне, щоб все це було і у наших нащадків!

Долучайтеся до екологічних ініціатив СК «Інтер-Плюс»!

Фото журнал СК 2020